Otse põhisisu juurde

2018. aasta parimad lugemiselamused

Tundub, et minu 2017. aasta parimad lugemiselamused pakkusid rahvale huvi (ja mulle endale meeldis ka seda kokkuvõtet teha), nii et sellel aastal jälle! Kui tore, et on olemas traditsioonilisi postitusi :)

Seekord ma lugemiselamusi kindlasse järjekorda ei pannud, märkisin lihtsalt ära viis parimat. Kokku lugesin sel aastal 53 raamatut ja keskmine hinne, millega loetud teoseid pärjasin, oli 3.24 (Postituse lõpust leiate võrdluseks ka eelmiste aastate statistikat.)

Niisiis, pikema jututa asja juurde!

Douglas Adams "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" - Kuidas seda lugu üldse lühidalt kokku võtta saabki? Maa elanik, peategelane Arthur, on elamas rahulikku igapäevaelu, kui ta sõber Ford Prefect järsku ta endaga kaasa haarab ja galaktikavahelisele seiklusele kaasa viib. Ford kogub materjali oma reisijuhi uueks väljaandeks ning tänu sellele satub Arthur nägema kõiksugu veidraid asju. Koju ta ka minna ei saa - Maa pühitakse eksistentsist, kuna selle asemele otsustatakse ehitada üks suur kiirtee. Ülimalt humoorikas, värvika keelekasutuse, omanäoliste tegelaste ja kaasahaarava tegevusega seiklus.


Kristin Neff "Enesekaastunne" - Raamat kontseptsioonist, mis viimasel ajal aina rohkem kajastust leidmas. Minu kätte jõudis see teos väga õigel ajal, kuna tegelesin just siis rohkem iseendaga ja sellega, kuidas ma endasse suhtun. Peab tõdema, et ma pole ikka veel suutnud päris täielikult omandada oskust olla enda vastu sõbralik, lahke, mõistev ja kaastundlik, kuid see lugemine aitas mind sellel teekonnal kindlasti palju edasi. Olen enesekaastunde kontseptsioonist teinud ka pikema postituse, kus toetusin osaliselt ka Neffi raamatust loetule, saate siin lähemalt tutvust teha ka.


Kurt Vonnegut "Breakfast of Champions" - Nagu ka eelmisel aastal, nii pääseb ka seekord minu nimekirja imelise Vonneguti teos. Eelmisel aastal tegin temaga esimest korda tutvust "Tapamaja, korpus viis" kaudu, seekord võtsin ette teise nimeka teose. Ja ma ei pidanud pettuma! Kuigi algul paistis lugemine veidi keerukam ja raskemini jälgitav, hakkas pilt peagi selginema ja olin jällekord üleni kaasa haaratud Vonneguti geniaalsesse mõttemaailma. Tema stiil on nii nauditav ja originaalne, nii sarnane minu enda mõttelaadile, ei suuda kuidagi ära imestada. Lugu on jällegi raske kokku võtta - põhimõtteliselt kohtuvad kirjanik ja lugeja, kes usub, et kirjaniku teos räägib ainult tõtt ja kajastab päriselu. See ajab ta aga hulluks, kuna raamat ütleb talle kui lugejale, et ta on maailmas ainuke inimene, kellel on vaba tahe. Teised on aga kõigest robotid, kes eksisteerivad ainult eksperimendi raames.Matt Kaplan "Teadus maagia taga" - Tegu oli minu jaoks lihtsalt väga huvitava ja veidi kastist välja lugemisega. Sisuliselt selgitab autor erinevate müütide, nn maagiliste nähtuste ja uskumuste tagamaid: kust need pärinevad, kas need võivad mingil moel tõele vastata ja milline võib olla nende teaduslik taust. Näiteks - kuidas Kapten Ameerika võiks nii tugevaks saada? Milliseid viise on kasutatud armujookide valmistamiseks ja kas need võiksid toimida? Mis peitub iidsete oraaklimuistendite taga? Igati huvitav ja hariv.


Elaine Aron "Ülitundlik inimene ja armastus" - Tundub, et ka see raamat sattus minu teele väga õigel ajal. Igal juhul kõnetas see mind ja aitas mul end palju paremini aktsepteerida, mõista oma eripärasid ja viise nendega arvestamiseks. Sain teada, mida tähendab ülitundlikkus (sisuliselt on see tundlikum närvisüsteem, mis reageerib tugevamalt ja kiiremini kõiksugu stiimulitele ning võib seetõttu kiiremini ülekoormatuks osutuda), kuidas sellega toime tulla ja kuidas see võib suhtes avalduda. Äratundmist pakkuv lugemine, mis aitas kindlasti endaga paremat ja soojemat kontakti leida.


Veidi statistikat ka, nagu lubatud.

2018. aastal loetud raamatute arv: 53
Keskmine hinne: 3.24

2017. aastal loetud raamatute arv: 65
Keskmine hinne: 3.47

2016. aastal loetud raamatute arv: 58
Keskmine hinne: 3.5

2015. aastal loetud raamatute arv: 43
Keskmine hinne: 3.46
________________________________

Uuel aastal uue hooga - ei tea, kas teostatav, aga tahaks jällekord 50 raamatut jõuda läbi lugeda. Head uute ja põnevate lugemiselamuste aastat!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kodukootud kaerapiim 3 minutiga

Kui oled laktoositalumatu, vegan või lihtsalt huvitatud uute maitsete ja loodussäästlike alternatiivide avastamisest, siis üks suurepärane valik on asendada loomne piim taimsega.

Mis on spirituaalsus & miks ma sellega tegelen (& sina võiksid ka)

Viimase paari aasta jooksul olen üpris intensiivselt tegelenud spirituaalsete teemadega ja niisiis mõtlesin, et oleks aeg seda kogemust ka teistega rohkem jagada.

Hummus - ise tehtud, hästi tehtud

Hummus kogub populaarsust sama kiiresti kui Jüri Ratas seda kaotab. Ma ei ütle, et "hummus peaministriks", küll aga tasub kaaluda selle maitsva määrde kandidatuuri uute liikmete valimisel oma retseptikogusse.