Otse põhisisu juurde

Raamatud, mis toovad meelerahu

Vahel, kui pea on mõtteid täis ja stressiradarid põlema löönud, on mõnus kätte võtta mõni raamat, mis rahustab ja stressihormoone tootvaid neerupealiseid kergelt paitab.

Sellisteks puhkudes olengi kokku pannud väikese nimekirja raamatutest, mida meelerahu taastamiseks kätte võtta.


Kristin Neff "Enesekaastunne" - Olen seda raamatut arvatavasti juba mitmeid kordi siin soovitanud või maininud, olen isegi sellest raamatust inspireeritud enesekaastunde kontseptsiooni tutvustava postituse valmis vorpinud. Omal ajal aitas see raamat mul õppida endasse (teadlikult) sõbralikumalt suhtuma, ja pani mind nii mõndagi teemat teise pilguga vaatama. Usun, et sellest raamatust võib kasu lõigata igaüks, kes vahel enda vastu kriitiline on või mõnikord avastab, et tema sisekõne on kahtlaselt negatiivseks või ebaproduktiivseks ära tõmmanud. Lisaks aitas raamat mõista, miks enesehinnang on kontseptsioonina iseendale vastu töötav. Aga jätan need põnevad avastused (sh iseenda kohta) lugejale uurimiseks :)


Jomny Sun "Everyone's a Aliebn When Ur a Aliebn Too" - Südantsoojendav graafiline romaan räägib ühest tulnukast, kes saadetakse Maa peale siinseid elanikke uurima. Nendega tutvust sobitades satub tulnukas Jomny nii mõnelegi filosoofilisele rajale, kohtub huvitavate elukatega ja avab natuke ka lugeja silmi sellele, mida võiks tähendada inimlikkus.


Maitreyabandhu "Elu täie tähelepanuga" - Siin on tegu tõepoolest praktilise juhendiga meelerahu saavutamiseks! Raamat on vormistatud 8-nädalase kursusena, mille jooksul lugeja saab katsetada erinevaid harjutusi, jälgida oma käitumist ja mõtteid ning mõtiskleda mõningate idamaiste tarkuste üle. Raamatu lugemine on juba iseenesest meditatiivne, sealt ammutatavad konkreetsed praktikad aga kuld omaette.

Eckhart Tolle "Siin ja praegu" - Kui sa oled valmis sukelduma natuke hardcore'imasse spirituaalsesse kirjandusse, siis Tolle on väärt autor, kelle poole pöörduda. Tema oma ala klassikasse kuuluv teos on üks minu lemmikuid, kus, tõesõna, iga juhuslik lause on kulda väärt tõetera. Selle raamatu lugemine on minu jaoks tõeliselt rahustav ja maandav. Usun, et see võib ka mõne teise jaoks seda olla.


Mõni lapsepõlvelemmik nagu "Harry Potter" või "Bullerby lapsed" - Vanade lemmikute taaskülastamine tekitab minus alati mõnusa ja turvalise tunde, nagu mul lapsepõlveski lugedes oli. Muremõtted taanduvad, elevus lööb sisse ja tuttavad tegelased on justkui vanad sõbrad, kellega koos nostalgitseda. Minu jaoks on kaks sellist turvatunnet tekitavat raamatut näiteks Potteri-saaga ükskõik milline osa, ja "Bullerby lapsed". Aga tegelikult sobib arvatavasti hästi ükskõik milline Lindgreni raamat, või mõni muu kunagine lemmik. Igaühel on arvatavasti mõni selline comfort read. Oleks huvitav kuulda, millised lapsepõlve lemmikraamatud teiste jaoks kaisukarulaadse tootena toimivad! 


Minu blogi saab jälgida Facebookis ja Instagramis.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kodukootud kaerapiim 3 minutiga

Kui oled laktoositalumatu, vegan või lihtsalt huvitatud uute maitsete ja loodussäästlike alternatiivide avastamisest, siis üks suurepärane valik on asendada loomne piim taimsega.

Mis on spirituaalsus & miks ma sellega tegelen (& sina võiksid ka)

Viimase paari aasta jooksul olen üpris intensiivselt tegelenud spirituaalsete teemadega ja niisiis mõtlesin, et oleks aeg seda kogemust ka teistega rohkem jagada.

Hummus - ise tehtud, hästi tehtud

Hummus kogub populaarsust sama kiiresti kui Jüri Ratas seda kaotab. Ma ei ütle, et "hummus peaministriks", küll aga tasub kaaluda selle maitsva määrde kandidatuuri uute liikmete valimisel oma retseptikogusse.